Nehoda se stala v neděli v půl čtvrté odpoledne ve Vítězné ulici v obci Červenka. Devětačtyřicetiletý řidič ve Škodě Superb jel směrem od Litovle a do tří aut zaparkovaných na chodníku naboural v protisměru.

„Za jedním z vozů se v tu chvíli nacházela šestašedesátiletá žena a dítě, které čekaly, až po silnici nic nepojede, aby po ní mohly zaparkovaná auta obejít.
Náraz škodovky však vozy odhodil a jeden z nich narazil do obou chodkyň,“ popsala olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková. Záchranné službě byli v první chvíli nahlášeni tři zranění – kromě ženy s dítětem i nezletilá spolujezdkyně ze škodovky.
„K nehodě vzlétl vrtulník a vyjela výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci. Na místě lékař trojici vyšetřil, v případě obou nezletilých nebyl transport do nemocnice nutný. K následné péči tak byla převezena pouze dospělá pacientka s lehčím zraněním,“ shrnul mluvčí krajské záchranky Pavel Lampa.

Zdroj: https://olomouc.idnes.cz/cervenka-dopravni-nehoda-auta-zaparkovana-na-chodniku-zranena-zena-a-dite-policie-g18-/olomouc-zpravy.aspx?c=A180806_112832_olomouc-zpravy_stk