Letos poprvé Okresní Odborná Rada Mládeže Olomouckého kraje vyhověla naší žádosti a mohli jsme dne 26.6.2016 uspořádat soutěž v požárním útoku mladých hasičů, která je zařazená do Olomoucké ligy. Tu tvoří celkem sedm soutěží a Červenka je poslední před prázdninami. V předešlých pěti soutěžích se družstva z Červenky umístila na předních pozicích, ale konečné výsledky budou známy až v září, kdy se koná poslední soutěž ligy v Hlubočkách. Červenka zde soutěží ve složení dvou družstev v kategorii mladších žáků a dvou družstev v kategorii starších žáků.

Pokud jste se byli na soutěž podívat a podpořit naše hasiče, tak uznáte, že zájem dětí o požární sport je veliký a jeho popularita každým rokem narůstá. O tom svědčí i počet dětí v našem sboru, který letos dosáhl 40 členů a samotná účast družstev na soutěži.

IMG_2672

Soutěž se konala v neděli 26.6.2016 od 9 h v areálu „Olše“ a bylo tu opravdu rušno. Přijelo k nám soutěžit celkem 73 sedmičlenných družstev z Olomouckého kraje, z toho bylo 38 družstev kategorie mladší žáci (ve věku od 6 do 11 let), 29 družstev kategorie starší žáci (ve věku od 11 do 15 let) a 6 družstev v kategorii přípravka (ve věku od 3 do 6 let). Z důvodu velkého počtu družstev se zde soutěží pouze jednokolově. Nevýhodou je, že v případě neplatného pokusu se nelze opravit a družstvo spadne na poslední místo.

IMG_2680 IMG_2678

Na prvním místě z kategorie mladší žáci se umístil SDH Tršice (výsledný čas 20,10 s), na druhém místě SDH Červenka A (20,30 s) a na místě třetím SDH Velký Týnec B (20,57 s). V kategorii starší žáci se na prvním místě umístil SDH Nenakonice B (14,90 s), na druhém místě SDH Horka nad Moravou (15,35 s) a na místě třetím SDH Červenka A (16,44 s). Další výsledky viz tabulka.

Během soutěže byl bohužel nahlášen jeden drobný úraz, který se stal Veronice Prečanové z SDH Velký Týnec, ale jinak akce proběhla bez komplikací.

 

Na soutěži byla přítomná Okresní Odborná Rada Mládeže a hlavním rozhodčím byl Zdeněk Čurda, SDH Svésedlice. Celou akci jsme plánovali od února a myslím, že až na pár drobností se nám to povedlo. Ráda bych na tomto místě poděkovala SDH Nasobůrky, SDH Haňovice a panu Látalovi a SDH Mladeč za pomoc při zapůjčení techniky a časomíry. Celou akci finančně podpořil Olomoucký kraj a obec Červenka. Dalšími sponzory byla Čerlinka s.r.o., Europasta SE a firma Weldinspect s.r.o.

Hasičskému sportu třikrát zdar a se všemi se těšíme na shledanou v příštím roce!

Tabulka výsledků

(Více fotografií bude postupně doplněno.)